Witajcie!

Aktualnie strona przechodzi małą reorganizację. Pierwsze zmiany już możecie zauważyć.

Mamy nadzieję że docelowa forma przypadnie wam do gustu, a cały „remont” nie będzie wam przeszkadzał ;-)

Pozdrawiamy!

Wprowadziliśmy do bazy przemienniki słowackie na podstawie strony http://prevadece.smoce.net.

Mapa wspiera także już wyszukiwanie przemienników z Echolinkiem. Tzn. przemiennik FM może dodatkowo mieć typ “Echolink”. Urządzenia będące tylko “Echolinkami” nie powinny mieć statusu przemiennika FM. Ale jak na razie nie zapowiada się aby w bazie pojawiły się wszystkie linki Echolinka. Tymbardziej, że są od tego odpowiednie inne strony. Te z polskich przemienników o których wiedzieliśmy że posiadają podpiętego echolinka dostały stosowną informację. Tak samo brytyjskie i słowackie. Na razie czeskich nie modyfikuję.

Zmieniony został silnik strony – dzięki czemu wprowadzanie waszych zgłoszeń do bazy będzie dużo wygodniejsze, co powinno przełożyć się na czas ich “przetwarzania”. Podjeliśmy także parę innych kroków które powinny zminializować czas reakcji. Powiedzmy, że po zmianach, czas reakcji nie przekroczył jeszcze 20 minut ;-)

Nawet nie zauważyłem że Google raczyło coś namieszać w swoim API. Dzięki temu zostałem zmuszony do natychmiastowego przepisania procedury importu danych od Andrzeja :( Skończyło się na błyskawicznym kursie Zend GData API. Powinno znowu wszystko dobrze działać.

Dzięki Piotrkowi SQ5BPD znalazłem błąd polegający na niewłaściwym importowaniu danych o mocy przeminnika. Błąd oczywiście został usunięty.

Zbyszek SQ5IZR podrzucił mi pomysł, aby mapa pozwalała na mierzenie odległości, kreślenie linii, azymutów itp. Postaram się to w tzw. “wolnym czasie” zrobić.

Od jakiegoś czasu udaje mi się także regularnie co tydzień sprawdzić nowe raporty :)

Po pierwsze, przepraszam za dużą zwłokę w aktualizacji przemienników. Półroczny synek potrafi niestety zająć bardzo dużo czasu. Jest to także powód dla którego rozwój funkcjonalności mapy został na razie zawieszony.

Po drugie, nie ukrywam że mam problem z finansowaniem mapy przemienników. Sam serwer na którym stoii mapa przemienników to koszt ponad 100zł miesięcznie. O ile ten koszt jestem w stanie ponieść, o tyle w lipcu kończy się abonament na domenę (120zł), co jest z pewnych względów dla mnie bardzo kłopotliwym wydatkiem. Jeżeli chcecie wspomóc istnienie mapy, zapraszam do kontaktu ze mną.

Po trzecie, są widoki na mobilną wersję mapy, albo przynajmniej listy przemienników dla iPhone i Androida. Jeżeli jesteś programistą Java i masz doświadczenie w tworzeniu aplikacji dla J2ME, może zechciałbyś napisać mapę/listę dla innych urządzeń mobilnych? A może umiesz pisać aplikacje pod Windows Mobile/CE, w które wyposażone są nawigacje samochodowe?

2011/04/19 – dodane filtrowanie po QRG

2011/02/08 – po prawej stronie pojawiły się ikonki eksportu danych do Google Maps i Google Earth

2011/01/24 – dodałem wyszukiwanie QTH locatorów

Poprzedni silnik strony, choć umożliwiał rejestrację, komentowanie, miał ładny wygląd i w ogóle, niestety, ale zabijał serwer na którym chodziła mapa. Dodatkowo, dostępny interfejs do Google Maps nie pozwalał na zbytną ekstrawagancję w wyglądzie mapy. Teraz, gdy napisałem w końcu wszystko od nowa, strona chodzi dużo szybciej i jest łatwiejsza w obsłudze. Rozbudowany system filtrów i wyszukiwania przemienników pozwala na dosyć szybkie wyszukanie potrzebnych informacji. A to dopiero początek!

Oczywiście ta strona nie powstałaby przede wszystkim bez Andrzeja SP3IYM, który to zapoczątkował całe zamieszanie Tworząc listy przemienników. To dla niego w sumie należą się największe brawa za utrzymanie tej listy w takim stanie w jakim jest.

Na chwile obecną, na mapie umieszczone są przemienniki znajdujące się w Polsce, Wielkiej Brytani, Czechach i na Litwie. Mam nadzieję, że z czasem na tej liście pojawią się kolejne kraje, a może i strona kiedyś doczeka się wersji angielskiej.

Strona 3 z 3123
Ta strona używa ciasteczek do przechowywania ustawień i zliczania unikalnych użytkowników. Korzystamy także z programów Google Analytics i AdSense. Możesz zawsze wyłączyć ciasteczka w konfiguracji swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej » Zamknij [X]